تبلیغات
تصاویر و مطالب جالب - تاریخچه ی فیزیک

تاریخچه ی فیزیک

نویسنده :آرن کشیشیان
تاریخ:یکشنبه 1 اردیبهشت 1392-05:57 ب.ظ

تعریف فیزیک از واژه یونانی physikos به معنی « طبیعی» و physis به معنی « طبیعت» گرفته شده است. پس فیزیک علم طبیعت است به عبارتی در عرصه علم پدیده های طبیعی را بررسی می کند.

علم فیزیک علم فیزیک رفتار و اثر متقابل ماده و نیرو را مطالعه می کند.مفاهیم بنیادی پدیده های طبیعی تحت عنوان قوانین فیزیک مطرح می شوند.این قوانین به توسط علوم ریاضی فرمول بندی می شوند به طوریکه قوانین فیزیک و روابط ریاضی با هم در توافق بوده و مکمل هم هستند.و دو تایی قادرند کلیه پدیده های فیزیکی را توصیف نمایند.

تاریخچه علم فیزیک از روزگاران باستان مردم سعی می کردند رفتار ماده را بفهمند. و بدانند که:چرا مواد مختلف خواص متفاوت دارند؟ چرا برخی مواد سنگینترند؟ و… همچنین جهان ، تشکیل زمین و رفتار اجرام آسمانی مانند ماه و خورشید برای همه معما بود. قبل از ارسطو تحقیقاتی که مربوط به فیزیک می شد ، بیشتر در زمینه نجوم صورت می گرفت. علت آن در این بود که لااقل بعضی از مسائل نجوم معین و محدود بود و به آسانی امکان داشت که آنها را از مسائل فیزیک جدا کنند. در برابر سوالاتی که پیش می آمد گاه خرافاتی درست می کردند، گاه تئوریهایی پیشنهاد می شد که بیشتر آنها نادرست بود. این تئوریها اغلب برگرفته ازعبارتهای فلسفی بودند و هرگز بوسیله تجربه و آزمایش تحقیق نمی شدند. و بعضی مواقع نیز جوابهایی داده می شد که لااقل بصورت اجمالی و با تقریب کافی بنظر می رسید.

در آن زمان جهان به دو قسمت تقسیم می شد: جهان تحت فلک قمر و مابقی جهان.مسائل فیزیکی اغلب مربوط به جهان زیر ماه بود و مسائل نجومی مربوط به ماه و آن طرف ماه نیز،« فیزیک ارسطو» یا بطور صحیحتر« فیزیک مشائی» بود که در چند کتاب مانند« فیزیک»،« آسمان»،« آثار جوی»،« مکانیک»،« کون و فساد» و حتی« مابعدالطبیعه» دیده می شد.

در قرن 17 ، گالیله برای اولین باربه منظور قانونی کردن تئوریهای فیزیک ، از آزمایش استفاده کرد. او تئوریها را فرمولبندی کرد و چندین نتیجه از دینامیک و اینرسی را با موفقیت آزمایش کرد. پس از گالیله ، اسحاق نیوتن ، قوانین معروف خود «قوانین حرکت نیوتن) را ارائه کرد که به خوبی با تجربه سازگار بودند. بدین ترتیب فیزیک جایگاه علمی و عملی خود را یافت و روزبه روز پیشرفت کرد، مباحث آن گسترده تر شد، تا آنجا که قوانین آن از ریزترین ابعاد اتمی تا وسیعترین ابعاد نجومی را شامل می شود. اکنون فیزیک مانند زنجیری محکم با بقیه علوم مرتبط است و هنوز هم به سرعت در حال گسترش و پیشرفت می باشد.

نقش فیزیک در زندگی هر فرد بزرگ یا کوچک، درس خوانده یا بیسواد ، شاغل یا بیکار خواه ناخواه با فیزیک زندگی می کند. عمل دیدن و شنیدن ، عکس العمل در برابراتفاقات ، حفظ تعادل در راه رفتن و… نمونه هایی از امور عادی ولی در عین حال وابسته به فیزیک می باشند. پدیده های جالب طبیعی نظیر رنگین کمان ، سراب ، رعد و برق ، گرفتگی ماه و خورشید و… همه با فیزیک توجیه می شوند. برنامه های رادیو ، تلویزیون ، ماهواره ، اینترنت ، تلفن و… با کمک فیزیک مخابره می شوند. با این نمونه های ساده ، می توان تصور کرد که اگر فیزیک نبود و اگر روزی قوانین فیزیک بر جهان حاکم نباشند، زندگی و ارتباطات مردم شدیدا دچار مشکل می شود.

فیزیک و سایر علوم فیزیک، دینامیک و ساختار درونی اتم ها را توصیف می کند. و از آنجا که همه مواد شامل اتم هستند، پس هر علمی که در ارتباط با ماده باشد، با فیزیک نیز مرتبط خواهد بود. علومی نظیر: شیمی ، زیست شناسی ، زمین شناسی ، پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی ، دامپزشکی ، فیزیولوژی ، رادیولوژی ، مهندسی مکانیک ، برق ، الکترونیک ، مهندسی معدن ، معماری ، کشاورزی و … . فیزیک درصنعت ، معدن ، دریانوردی ، هوانوردی و… نیزکاربرد فراوان دارد. اینکه ابزار کار هر شغلی و هر علمی مبتنی براستفاده ازقوانین و مواد فیزیکی است، نقش اساسی فیزیک درسایر علوم و رشته ها را نمایان می کند. علاوه برآن استفاده روزافزون از اشعه لیزر در جراحی ها و دندانپزشکی، رادیوگرافی با اشعه ایکس در رادیولوژی ، جوشکاری صنعتی و… نمونه هایی از کاربردهای بیشمار فیزیک در علوم دیگرمی باشند.


فیزیک و آینده با این روند رو به رشدی که علم فیزیک در کنار سایر علوم دارد، می توان امیدوار بود که در آینده به چراها و چگونگی های عالم طبیعت پاسخ داده شود و این دنیای فیزیک سکوی پرتاب به عالم متا فیزیک باشد. در آینده شاید رسیدن به سرعت نور و فراتر از آن را مقدور باشد. در آینده شاید بتوان : - مثالهای عجیب نسبیت را عملی کند. - معمای مثلث برمودا را حل کند. - واقعیت یوفوها( بشقاب پرنده ها) را مشخص کند. - به راز وجود یا عدم وجود هوش فرا زمینی واقف شود. - و…

كشفیات وابسته به فیزیك

اعراب – مصریان و دیگران نظام عدد نویسی كنونی – هندسه مقدماتی و ریاضیات مقدماتی را ابداع می كنند.

قبل از میلاد :

525 فیثاغورث : با ابداع آمیزه ای از ریاضیات و عرفان از افسانه رویگردان شده به اعداد كه آنها را منبع حقیقت می داند روی می آورد.

340 ارسطو : مجادله می كند كه زمین به جای یك فلات مسطح یك كره گرد است.

295 اقلیدس : كتاب خود عناصر را منتشر و دانش هندسه را منظم و مرتب می كند.
260 اریستار كوس ساموسی : اصل گردش زمین به گرد خورشید و عالمی بسیار پهناور را پیش می كشد.

240 : ارشمیدس : مكانیك كلاسیك و دانش فیزیك مقدماتی را پی ریزی و مدون می كند.

200 اراتوستنس : روش اندازه گیری محیط زمین را به دست می دهد.

100 كلادیوس پتالومی ( بطلمیوس) : مدل پیچیده زمین مركزی جهان را می سازد كه تا 1400 سال بعد اساس دانش نجوم باقی می ماند.

بعد از میلاد

1515 لئوناردو داوینچی : در زمینه های مكانیك – هیدرولیك و آیرو دینامیك مشاهدات و برداشت های مهمی می كند.

1543 نیكلاس كپرنیك : كتاب ( درباره گردش سیارات) را منتشر و اصل خورشید مركزی جهان را مطرح می كند.

1572 تیكوبراهه : یك نوا (ستاره جدید = Nova ) مشاهده می كند كه گواهی بر متغیر بودن جهان می شود.

1610 گالیلئو گالیله : برای نخستین بار آسمان شب را از درون یك دوربین نجومی تلسكوپ می بیند و كشفیاتی را اعلام میكند كه موید صحت نظریه كیهانی كپرنیك است.

1619 یوهان كپلر : ثابت می كند كه مسیر حركت سیارات به گرد خورشید بیضی شكل است و قوانین حركت آن ها را بدست می آورد.

1687 آیزاك نیوتن : با انتشار كتاب پرنسیپای خود نشان می دهد كه نیروی جاذبه ثقل كه از قانون تناسب معكوس با مجذور فاصله پیروی می كند. عامل حركت سقوطی اجسام به طرف زمین و حركت مداری كره ماه به زمین – هر دو – یكی است.

1799 پی یر سیمون دو لاپلاس : برای فرضیه جاذبه عمومی نیوتن شالوده ای ریاضی بنا و نظریه احتمالات را نیز پی ریزی می كند. لاپلاس به پایه گذاری دستگاه آحاد اندازه گیری متریك هم كمك می كند.

1824 كارل فردریش گاوس : اصول هندسه غیر اقلیدسی را پی ریزی می كند.

1824 كریستین دوپلر : كشف می كند كه فركانس امواج نوری و صوتی یك منبع در حال حركت به چشم و گوش یك ناظر ایستاده كمتر می آید اگر منبع در حال دور شدن از او و بیشتر می آید. اگر منبع در حال نزدیك شدن به او باشد.

1831 مایكل فارادی : پدیده القای الكترومغناطیسی را كشف می كند.

1848 ویلیام كولن : دمای صفر مطلق را تعیین می كند.

1848 ژان لئو فوكو : روش هایی برای اندازه گیری سرعت نور در هوا ابداع و ثابت می كند كه سرعت سیر نور در آب و سایر محیط های شفاف به نسبت عكس ضریب های شكست نوری آن محیط كاهش می یابد.

1860 رابرت بنزن و گوستاو كیرشهف : تجزیه طیفی را پی ریزی و مقایسه مواد آزمایشگاهی با مواد سازنده خورشید و ستارگان دیگر را كه در عمل به معنای امكان تعیین جنس مواد سازنده آن كرات از روی زمین است ممكن می كند.

1864 جان كلارك ماكسول : در گفتار درباره الكتریسیته و مغناطیس- را كه امكان فهم پدیده های مربوط به این حوزه دانش را بسیار بیشتر می كند منتشر می سازد.

1879 آلبرت مایكلسن : با استفاده از اصول فوكو سرعت سیر نور را اندازه می گیرد.

1887 آلبرت مایكلسن و ادوارد مورلی : آزمایش های دقیقی انجام و به كمك آن ها نشان می دهند كه فضا از چیزی به نام اتر كه وجود آن برای انتشار نور لازم دانسته می شد نمی تواند پر باشد.

1894 هاینریش هرتز : عملا نشان می دهد كه امواج الكترومغناطیسی با سرعت نور سیر می كنند و مانند آن می توانند بازتابش و شكست داشته باشند و قطبی یا پلاریزه هم بشوند.

1895 ویلیام رونتگن : اشعه ایكس را كشف و نخستین برنده جایزه نوبل در فیزیك می شوند.

1898 ماری و پیر كوری : عناصر رادیو اكتیو رادیوم و پولونیوم را شناسایی می كنند.

1900 ماكس پلانك : نظریه كوانتومی تابش (تشعشع) را بصورت یك اصل بیان كرد و با آن فیزیك كوانتومی را پایه ریزی كرد.

1904 ارنست رادرفورد : نشان می دهد كه عمر زمین را می توان با محاسبه مقدار گاز هلیومی كه از سنگ معدن مواد رادیواكتیو خارج می شود اندازه گرفت.

1905 آلبرت انیشتین : مقالاتی درباره نظریه نسبیت خاص – پدیده فوتو الكتریك و حرارت براونی منتشر می كند كه نظریه نسبیت وی اندازه كیری زمان و مكان در سرعت های زیاد را ناهنجار و جرم و انرژی را معادل یكدیگر می داند.

1906 جی جی تامسون : وجود ذره الكترون را عملا تثبیت می كند.

1911 ارنست رادرفورد : نشان می دهد كه بخش اعظم جرمی اتم در هسته بسیار كوچك آن جای دارد.

1913 نیلز بوهر : نظریه ساختار اتم را فرمول بندی می كند.

1916 آلبرت انیشتین : نظریه نسبیت عام خود را كه نظریه بنیادی درباره فضا – زمان و جاذبه ثقل است منتشر می كند و جاذبه ثقل را پدیده ای ناشی از فضای خمیده میداند.

1924 شاهزاده لویی دوبروی : اصل علمی را مطرح می كند كه به موجب آن ماده حتی شیئی مانند الكترون كه در حالت عادی ذره شناخته می شود در عین حال رفتار موجی هم دارد.

1925 ولفگانگ پاولی : اصل منع (exclusion principal) خود را كه در شناخت خطوط طیفی نور ستارگان و سحابی ها كارایی دارد بیان می كند.

1926 اروین شرودینگر : معادله موج خود را كه شارح چگونگی حركت امواج دوبروی از مكانی به مكان دیگر است. و اینك معادله مركزی مكانیك كوانتومی دانسته می شود تدوین و تثبیت می كند.

1927 یان اورت : ثابت می كند كه كهكشان راه شیری در چرخش است و چندی بعد با استفاده از تلسكوپ رادیویی نقشه هایی از بازوی مارپیچی این كهكشان تهیه می كند.

1928 پی . ا. ام دیراك : با محاسبه وجود ذرات ضد ماده را پیش بینی می كند كه اینها ذراتی هستند مانند ذرات ماده معمولی ولی بار الكتریكی مختلف العلامه با بار آنها ( یكی از آنها پزیترون است كه ضد الكترون است)

1929 ادوین هابل : با استفاده از تجزیه و تحلیل طیفی نشان می دهد كه جهان واقعا آنگونه كه انیشتین با محاسبه پیش بینی كرده است در حال انبساط است.

1931 ولفگانگ پاولی : وجود ذره نوترینو را با محاسبه پیش بینی می كند.

1932 جیمز چادویك : ذره نوترون را كشف و جایزه نوبل 1935 در فیزیك را نصیب خود می كند.

1938 لیزه و اوتو هاهن : پدیده شكافت هسته اتم را كشف می كند و هاهن به پاس آن كشف جایزه نوبل دریافت می كند ( همكار او میتز پیش از كامل شدن كار مجبور به فرار از آلمان نازی می شود ولی آگاهان نقش آن خانم را در آن تلاش محفوظ می دانند.)

1939 لئوزیلارد : به مفهوم واكنش زنجیره ای در فیزیك اتمی دست می یابد و یكی از چند نویسنده نامه ای به امضای انیشتین به رئیس جمهور روزولت می شود. نامه درباره توانایی های بمب اتمی و علمی بودن ساخت آن با استفاده از پدیده شكافت هسته اورانیوم است.

1942 انریكو فرمی : سرپرستی برنامه ساخت و راه اندازی نخستین راكتور اتمی جهان را كه بخشی از پروژه منهتن است به عهده می گیرد.

1945 جی رابرت اوپنهایمر : برنامه ساختن نخستین بمب اتمی را كه بخشی از پروژه منهتن است رهبری می كند.
1946 ژرژ گاموف : پیش بینی می كند كه انفجار بزرگ آغازگر جهان باید تشعشعات كیهانی پشت صحنه ای بار آورده باشد.

1960 آلن سندیج و توماس ماتیوس : كوازار ها را كه دورترین كهكشانها ( دورترین تا زمین) هستند كشف می كنند.

1961 مری گل مان ویووال نعمان : مستقل از یكدیگر طرح طبقه بندی ذرات درون اتمی را كه گل مان طرح هشت لایگی می نامند می ریزند

1963 ئی . ان . لورنتز : نخستین مقاله درباره نظریه درهم ریختگی را منتشر می كند.

1964 مری گل مان و جرج زوویك : مستقل از یكدیگر نظریه تشكیل یافتن پروتون و نوترون و هادرون دیگر از ذرات جدید كوچكتری به نام كوارك را پیش می شكد كه نام كوارك و گل مان انتخاب می كنند.

1965 ریچار فاینمن : مشتركا با توموناكو و شوینگر جایزه نوبل در فیزیك را بپاس ابداع نظریه الكترودینامیك كوانتومی برنده می شوند. نظریه ای كه ابداع آن در طریق جستجو برای درك طبیعت گام مهمی به جلو تلقی می شود.

1965 رابرت ویلسون و آرنونپنریاس : وجود تشعشعات یا تابش هایی را در اعماق فضا كشف و صحت نظریه انفجار بزرگ را تایید آزمایش می رسانند.

1968 آزمایش های انجام شده در مركز شتاب دهنده خطی دانشگاه استنفورد صحت نظریه كوارك ها را تایید میكنند.

1981 آلن گوت : این اصل را كه عالم كیهانی اولیه از یك دوره انبساط قابل نمایش با یك تابع ریاضی نمایی گذر كرده است ثابت می كند.

1995 دانشمندان شاغل در آزمایشگاه دستگاه شتاب دهنده ملی فرمی – نشانه های وجود كوارك (رو) آخرین عضو پیدا نشده خانواده ذرات تشكیل دهنده سنگ بنای كل ماده موجود در عالم را پیدا می كند.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
levitra prices
جمعه 20 مهر 1397 05:26 ق.ظ

Really tons of beneficial info.
vardenafil 20mg levitra 20 mg buy levitra online buy levitra 10mg buy 10 mg levitra levitra online levitra 20 mg levitra 10 mg prezzo levitra generic buy generic levitra
buy cials online
سه شنبه 10 مهر 1397 05:03 ب.ظ

Nicely put, Thanks!
opinioni cialis generico cialis 5 effetti collaterali cialis 20 mg best price cialis cuantos mg hay cialis pills boards cialis authentique suisse purchase once a day cialis cialis 20 mg cost cialis herbs tadalafil 20 mg
Online cialis
یکشنبه 8 مهر 1397 10:56 ق.ظ

You expressed it wonderfully!
wow cialis tadalafil 100mg cialis therapie tesco price cialis tadalafilo interactions for cialis 5 mg cialis pharmacie en ligne precios de cialis generico brand cialis nl low dose cialis blood pressure weblink price cialis
canadianpharmacyusa24h
یکشنبه 1 مهر 1397 12:14 ق.ظ

Good content. With thanks.
no 1 canadian pharcharmy online canada medication list canada medications information pharmacy onesource canadian pharmaceuticals companies is trust pharmacy in canada legitimate reputable canadian prescriptions online canada drugs aarp recommended canadian online pharmacies northwest pharmacies online
canada online pharmacies
چهارشنبه 14 شهریور 1397 04:01 ق.ظ

Great data. With thanks.
canadian prescriptions online serc 24 mg northwest pharmacies online pharmacy canada canadian pharmacy world global pharmacy canada reputable canadian prescriptions online canadian medications 247 pharmacy the best canadian online pharmacies canada online pharmacies legitimate
cialisvus.com
دوشنبه 12 شهریور 1397 07:01 ق.ظ

Terrific write ups. Cheers!
free cialis cialis cuantos mg hay cialis side effects dangers price cialis best discount cialis tadalafil 20mg tadalafil 20mg buy cialis online cialis 10 doctissimo cialis daily dose generic
http://cialisyoues.com/
یکشنبه 11 شهریور 1397 04:15 ب.ظ

Cheers, Awesome information.
cialis soft tabs for sale cialis generico lilly generic cialis levitra price cialis best cialis 10 doctissimo cialis flussig cialis tablets cialis reviews i recommend cialis generico il cialis quanto costa
http://viabiovit.com/buying-viagra-in-uk.html
سه شنبه 23 مرداد 1397 05:29 ق.ظ

With thanks. Valuable information.
buy sildenafil online uk viagra buy usa order sildenafil buy sildenafil viagra how to get viagra prescription online buy viagra cheap uk viagra for men buying viagra online uk how to purchase viagra online how can you buy viagra
cialis free trial voucher
دوشنبه 22 مرداد 1397 09:14 ب.ظ

Nicely put, Cheers.
wow cialis 20 cialis per paypa canadian discount cialis cialis 50 mg soft tab cuanto cuesta cialis yaho brand cialis generic enter site 20 mg cialis cost how to buy cialis online usa generic low dose cialis cialis generico postepay
Buy generic cialis
دوشنبه 7 خرداد 1397 07:55 ق.ظ

Factor certainly used!.
how to purchase cialis on line enter site natural cialis only now cialis for sale in us cialis 5mg the best site cialis tablets cialis side effects click here cialis daily uk cialis 20mg preis cf cialis baratos compran uk how to buy cialis online usa
Cialis prices
پنجشنبه 20 اردیبهشت 1397 08:34 ق.ظ

Many thanks! I value this!
buy cialis sample pack cilas how does cialis work cialis ahumada cialis cuantos mg hay price cialis best recommended site cialis kanada if a woman takes a mans cialis cialis for daily use does cialis cause gout
Buy cialis online
جمعه 7 اردیبهشت 1397 10:48 ب.ظ

Valuable write ups. Thank you.
cialis online holland we choice cialis pfizer india cuanto cuesta cialis yaho buy brand cialis cheap can i take cialis and ecstasy cialis rezeptfrei sterreich safe dosage for cialis we use it cialis online store brand cialis generic we use it 50 mg cialis dose
Viagra pills
سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 03:17 ب.ظ

Good stuff, With thanks.
buy viagra low cost buy viagra cheap prices order viagra online cheap safest place to buy viagra buy viagra ireland viagra generic levitra online pharmacy viagra where can i buy viagra viagra 100mg buy brand viagra online viagra buy online usa
Generic cialis
شنبه 18 فروردین 1397 06:43 ق.ظ

Fantastic content. Many thanks!
generic cialis pro buy cialis cheap 10 mg cialis online holland cialis 20 mg cialis 30 day trial coupon achat cialis en europe sublingual cialis online cialis cipla best buy cialis 20 mg best price cialis 5 mg para diabeticos
Cialis prices
شنبه 4 فروردین 1397 05:42 ق.ظ

Cheers! I appreciate this!
tadalafil tablets cialis price thailand prices for cialis 50mg cialis side effects we choice cialis pfizer india cialis alternative cialis daily dose generic cialis online holland safe site to buy cialis online cialis 30 day trial coupon
Cialis online
دوشنبه 28 اسفند 1396 11:14 ق.ظ

Nicely put. Thanks a lot!
tadalafilo tadalafil 10 mg 200 cialis coupon cialis ahumada cialis online holland cipla cialis online overnight cialis tadalafil generic cialis at the pharmacy cialis tablets australia canada discount drugs cialis
What makes you grow taller during puberty?
پنجشنبه 16 شهریور 1396 09:20 ق.ظ
Please let me know if you're looking for a article writer for your blog.
You have some really great articles and I think I would be a good asset.
If you ever want to take some of the load off, I'd really like to write some articles
for your blog in exchange for a link back to mine. Please blast me an e-mail
if interested. Cheers!
What makes you grow taller during puberty?
دوشنبه 30 مرداد 1396 01:04 ب.ظ
That is really interesting, You are an overly professional blogger.
I've joined your rss feed and sit up for seeking more of your
wonderful post. Additionally, I've shared your site
in my social networks
What causes burning pain in Achilles tendon?
جمعه 13 مرداد 1396 06:50 ق.ظ
I love what you guys are up too. This sort of clever work and coverage!
Keep up the excellent works guys I've included you guys to blogroll.
BHW
دوشنبه 4 اردیبهشت 1396 10:45 ق.ظ
Hello, i believe that i noticed you visited my website so i came to go back the desire?.I am attempting to to find
issues to enhance my web site!I guess its adequate to use
some of your ideas!!
آپلودسنتر عکس و فایل
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392 01:02 ب.ظ
سلام
بسیار وبلاگ خوبی دارید خوشحال میشویم عکس و فایل های شما را میزبانی کنیم
آپلودسنتر عکس و فایل پی سی روم
آپلود اکثر فایل های کامپیوتری
بدون محدودیت
ثبت شده در ستاد ساماندهی
با ماندگاری همیشگی
بدون نیاز به ثبت نام
http://up.p30room.ir
با تشکر
کسب درآمد ماهیانه از سایت های کلیکی
جمعه 6 اردیبهشت 1392 07:14 ب.ظ
سلام
شما میتوانید با روزی 20 دقیقه کار با اینترنت ماهیانه 30 هزار تومان کسب درآمد کنید
فقط کافیست در سایت های گروه اسمان فعالیت کنید
شرکت ثبت شده در ستاد ساماندهی و دارای مجوز فعالیت
کاملا تضمینی
پرداختی به کارت های عضو شبکه شتاب
پس همین الان عضو شوید و فعالیت خود را آغاز کنید
با تشکر
سارا
سه شنبه 3 اردیبهشت 1392 09:51 ب.ظ
یادته گفتم چقدر وبلاگت چرته نظرم تغییر نکرده
پاسخ آرن کشیشیان : اون نظر شخصیه
کسب درآمد ماهیانه از سایت های کلیکی
سه شنبه 3 اردیبهشت 1392 01:00 ب.ظ
سلام
شما میتوانید با روزی 20 دقیقه کار با اینترنت ماهیانه 30 هزار تومان کسب درآمد کنید
فقط کافیست در سایت های گروه اسمان فعالیت کنید
شرکت ثبت شده در ستاد ساماندهی و دارای مجوز فعالیت
کاملا تضمینی
پرداختی به کارت های عضو شبکه شتاب
پس همین الان عضو شوید و فعالیت خود را آغاز کنید
با تشکر
مرتضی
یکشنبه 1 اردیبهشت 1392 07:05 ب.ظ
pسلام، وبلاگت عالیه. اگه مایل به کسب درآمد از طریق وبلاگت بودی یه سری به من بزن
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo
* *

جاوا اسكریپت


ابزار وبلاگنویسی * * *
این سایت را حمایت می کنم
* Oneline users :